top of page
Rock in Sand

Hakkımda

Galatasaray Lisesi’nden 2007 yılında mezun oldum. Lise eğitimimin bir yılını AFS değişim programıyla Belçika'da Lycée Catholique de Martin V'te tamamladım. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'ne başladım. 2009 yılında eğitimime Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etmeye karar verdim ve 2013 yılında bu bölümden mezun oldum.

 

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı işbirliği ile yürütülen Düzensiz Göç Programı Projesi’nde bir yıl Afrikalı göçmenlerle çalıştıktan sonra, 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde klinik psikoloji yüksek lisansı yapmaya ve araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2016 yılında Prof. Dr. Müjgan İnözü Mermerkaya danışmanlığında hazırladığım, ebeveyn tutumları ve romantik ilişkilerdeki bağlanma örüntülerinin romantik ilişki ve partner temalı obsesif-kompulsif bozukluk semptomları ile ilişkisini incelediğim yüksek lisans tezimi sunarak Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladım.

 

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı'na başladım. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerim sırasında Doç. Dr. Sait Uluç ve Prof. Dr. Müjgan İnözü’den bilişsel-davranışçı terapi, Prof. Dr. Ferhunde Öktem'den ise çocuk ve ergenlerle psikoterapi süpervizyonları aldım. Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma Birimi'nde staj yaparak üniversite öğrencileri ve çalışanları ile psikoterapi uygulamaları yaptım. Psikolojik sorunların etiyoloji ve tedavilerine ilişkin araştırma projelerinde görev aldım, akademik dergilerde yayınlar yaptım ve uluslararası akademik konferanslarda bildiriler sundum. Doktora eğitimim sırasında Tübitak 2211-A Doktora Bursu aldım ve Tübitak 2224-A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği'ni almaya hak kazandım. Hacettepe Üniversitesi’ndeki eğitimlerimin yanı sıra 2019 yılında Prof. Dr. David Clark’ın Obsesyonlar ve Kompulsiyonlar ile ilgili çalışma grubuna katıldım. 2020 yılında ise Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak’tan Şema Terapi Temel Eğitimi aldım.

 

2023 yılında obsesif-kompulsif eğilimlerin COVID-19'a yönelik kaygılar ve hijyen davranışları ile ilişkisini boylamsal bir araştırma deseniyle incelediğim doktora tezimi savunarak Hacettepe Üniversite Klinik Psikoloji Doktora Programı'nı tamamladım ve doktor ünvanını aldım. Şu anda Dr. Sevinç Göral Alkan ile şema terapi süpervizyonuna devam ediyorum. Psikoterapi uygulamalarımda şema terapi yaklaşımını kullanıyorum.

Çalışma Alanları

 

Depresyoni, distimi, kaygı bozuklukları, sosyal kaygı, obsesif-kompulsif bozukluk, yeme bozuklukları, hastalık kaygısı, mükemmeliyetçilik, performans kaygısı, romantik ilişkilerle ilgili tekrarlayan problematik örüntüler, aile ilişkilerinde problematik örüntüler ve arkadaşlık ilişkileri çalışma alanlarımdan bazıları.

Online Psikoterapi

Online psikoterapi randevusu almak isterseniz bana telefon ya da e-posta aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Randevu talebinizi almamın ardından görüşmelerimizi her ikimize de uygun bir gün ve saatte sürdürebilmek için planlama yapmak üzere sizinle iletişime geçeceğim.

Online psikoterapi için başkalarının sizi rahatsız etmeyeceği sessiz bir odaya ve internet bağlantısı olan bir bilgisayar ya da telefona ihtiyacınız olacak.

Görüşmelerimiz yaklaşık 50-55 dakika sürecek.​

My Approach
bottom of page